Artykuł partnera.

W ciągu kilku pierwszych lat życia dzieci muszą się naprawdę sporo nauczyć. Czeka je nauka tak podstawowych rzeczy, jak kolory, przez cyfry i litery, aż po pierwsze zadania matematyczne i tabliczkę mnożenia. Rodzice wspierają rozwój dziecka na różne sposoby, przygotowując je do nauki w szkole i utrwalając zdobywaną wiedzę w domu. Portal „Rozwój dziecka” to strona pełna materiałów pomocnych dla rodziców i nauczycieli. Wśród nich znaleźć można gotowe zadania dla dzieci do druku, generatory zadań według własnych wymagań, a także wiele pomysłów na twórcze projekty i ciekawe eksperymenty.

Zadania praktyczne dla dzieci gotowe i generowane

Zadania praktyczne to nie tylko sposób na przeprowadzanie zajęć w szkołach czy przedszkolach, ale także i świetne edukacyjne zajęcie do wykonywania w domu. Zadania do druku z różnych dziedzin mogą pomóc dziecku między innymi w:

• wydłużaniu czasu koncentracji, co ważne zwłaszcza w przypadku przedszkolaków przygotowywanych na zajęcia w szkole;
  • utrwalaniu wiedzy zdobywanej na zajęciach w przedszkolu lub szkole;
  • poznawaniu nowych zagadnień w edukacyjny sposób spędzając wolny czas.

Portal „Rozwój dziecka” pod adresem https://childdevelop.pl pełen jest różnego rodzaju zadań dla dzieci z różnych dziedzin i dostosowanych do różnego wieku. Dostępne są zarówno proste kolorowanki edukacyjne odpowiednie dla przedszkolaków, jak i nieco bardziej zaawansowane zadania dla uczniów szkół podstawowych.

Co więcej, poza gotowymi zadaniami do druku, portal posiada również generator ćwiczeń. Można w nim szybko stworzyć na przykład krzyżówkę z własnymi wyrazami czy zadania z matematyki, dzięki którym dziecko powtórzy konkretny dział.

Twórcze eksperymenty dla dzieci ciekawych świata

Żadne dziecko nie jest w stanie wytrzymać całego dnia, wypełniając drukowane ćwiczenia – co za dużo, to nie zdrowo, jak to mówią, dlatego czasami warto zaproponować kilkulatkowi coś ciekawego i nietypowego. Poznawanie nauki przez zabawę może przybierać bardzo różne formy, od eksperymentów z wodą i olejem, podczas których kilkulatki są wprost zachwycone efektem niemieszalnych płynów, po przygotowanie niewidzialnego atramentu i zapisywanie tajnych wiadomości.

Na portalu „Rozwój dziecka” można także znaleźć całą masę pomysłów na kreatywne projekty idealne nie tylko na zajęcia w przedszkolach, ale i choćby deszczowy weekend z dzieckiem. W prosty sposób z kilkulatkiem można przygotować własnoręcznie lalkę z tkanin, papierową lampę, albo ozdobną pocztówkę na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.