Artykuł partnera.

Standardowym prezentem wręczanym corocznie przez uczniów na Dzień Nauczyciela lub zakończenie roku szkolnego są kwiaty lub czekoladki. Warto jednak czasem wyjść poza ten schemat i zaskoczyć swojego wychowawcę bardziej unikalnym upominkiem, który może być podarowany wspólnie od całej klasy. Prezent w postaci fotoksiążki to doskonały sposób, aby podziękować swojemu wychowawcy za wspólną pracę, zwłaszcza, gdy kończymy pewien etap edukacji i rozstajemy się na stałe ze swoim ulubionym pedagogiem.

Fotoksiążka dla nauczyciela – czym jest?

Fotoksiążka dla nauczyciela to nic innego, jak po prostu nowoczesny album ze zdjęciami, w którym fotografie nadrukowane są bezpośrednio na jego stronach za pomocą druku cyfrowego. Do fotoksiążki można wybrać powlekany papier kredowy lub profesjonalny papier fotograficzny, który daje odczucie przeglądania prawdziwych zdjęć. Całość opatrzona jest, w zależności od upodobań, matową lub błyszczącą twardą oprawą, co sprawia, że taki egzemplarz prezentuje się bardzo efektownie i elegancko.

Jakie zdjęcia wybrać?

Fotoksiążka pozwala stworzyć pełną wspomnień kronikę klasową będącą zapisem wszystkich ważnych wydarzeń ułożonych w porządku chronologicznym, których uczestnikami byli uczniowe klasy oraz nauczyciel. Na pierwszych stronach księgi klasowej warto umieścić fotografię grupową całej klasy wraz z wychowawcą, a także indywidualne zdjęcia portretowe każdej osoby podpisane imieniem i nazwiskiem. Do wypełnienia albumu można wykorzystać fotografie z różnych uroczystości szkolnych takich, jak Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Patrona Szkoły, czy Święto Niepodległości. Mile widziane będą także zdjęcia z obchodów pierwszego dnia wiosny, mikołajek, wigilii klasowej, walentynek, festynów z okazji Dnia Dziecka, wspólnych wycieczek, warsztatów, czy wypadów do kina lub teatru.

Fotoksiążka dla nauczyciela daje dodatkowo mnóstwo opcji personalizacji. Zdjęcia można dowolnie układać, dodawać do nich podpisy, umieszczać cytaty i dekorować strony klipartami, co pozwala na puszczenie wodzy fantazji i twórcze wyrażenie siebie.

Czy warto podarować fotoksiążkę dla nauczyciela na prezent?

Fotoksiążka to bardzo oryginalny upominek, który z pewnością zachwyci i wzruszy Twojego nauczyciela. Nic nie jest bowiem bardziej cenne niż świadomość, że uczniowe włożyli swoją pracę, serce, starania i czas w przygotowanie tak unikalnego i twórczego prezentu. Dzięki fotoksiążce nauczyciel zawsze będzie mógł powrócić pamięcią do miłych wspomnień związanych z prowadzoną przez siebie klasą i na długie lata zapamiętać każdego swojego ucznia z danego rocznika. W dodatku upominek w postaci kroniki szkolnej będzie wspaniale prezentował się na półce w salonie oraz świadczy o szacunku i uznaniu uczniów w stosunku do swojego nauczyciela.

Jak zamówić fotoksiążkę dla nauczyciela?

Najlepiej, jeśli projektem fotoksiążki zajmie się kilka osób wyłonionych z klasy. Zamówienie na fotoksiążkę dla wychowawcy zrealizujesz w sklepie internetowym Empik Foto. Możesz skorzystać z kilku gotowych szablonów utrzymanych w stylistyce szkolnej lub użyć pustego wzoru i spersonalizować go zgodnie z własnym pomysłem. Wybierz format albumu oraz rodzaj papieru, na którym drukowane będą zdjęcia, a następnie testuj różne układy graficzne, kliparty i tła za pomocą dedykowanego kreatora. Doskonały projekt stworzysz w zaledwie kilkanaście minut!